.
1. A terráriumban tartás előnye, hogy a ketrec rácsaiba beakadhat, és eltörhet a hörike lába, ráadásul a forgácsot sem tudja kiszórni. Nagy hátránya viszont, hogy a terrárium sokkal kevésbé szellőzik, így a höri nem érzi a környezete illatait. 2. Nappal hagyd aludni! Ha felébreszted morcos lesz, és olyankor haraphat.
3. Hetente kétszer adj állati eredetű fehérjét! A legjobb a változatos élő eleség, mint például gyászbogárlárva, lisztkukac, tücsök, sáska, csótány.
4. Ne rácsos mókuskereket adj neki, mert beakadhat a lába, inkább teli műanyagot. Ha csak rácsosat kapsz, akkor azt vond be valamivel, például ronggyal.
5. Soha ne fürdesd meg! A hörcsögök bőre és szőre nagyon érzékeny! 6. Ne adj neki semmilyen pékárut vagy tésztafélét! Betömi a pofazacskójába, ott pedig elkezd bomlani. Ezzel komoly szájfertőzést, íny- és foggyulladást okozhatsz. 7. Egy héten legalább kétszer kínáld meg szénával és/vagy friss fűvel! Ha nincs kerted, akkor cserépben csíráztathatsz búzát vagy zabot. 8. Sose kapjon egyszerre sok zöldséget vagy gyümölcsöt, mert hasmenést kaphat. Egyszerre csak annyit adj, amennyit pár perc alatt elfogyaszt. A zöldség és a gyümölcs nem helyettesíti a vizet! 9. A hörcsög egyedül él a természetben is, így nem kell neki társ! A világon mindennél jobban örül, ha nyugodtan pihengethet. Kifejezetten agresszívan reagál fajtársai közeledésére. 10. Ha kiengeded a szobába futkosni, akkor tömj be minden lyukat, ahová kiszedhetetlenül bebújhat! Dugj el minden vezetéket, mérgező növényt, és a méregdrága szőnyegeket! Mindent megrág, ami az útjába kerül. |
Bocsi de a hörcsögökről ennyit majd ha újul a weboldalam akkor majd több információt is szerzek!
5 fontos tudnivaló a tengerimalacokról
A tengerimalacok Dél-Amerikából származnak. Az őshazájában még ma is vadon él a Cavia cutleri, a tengerimalac őse. Egyes helyeken háziállatnak tartják csupán a húsáért (Dél-Amerika). A XVI. században Európában jelent meg először ez a kis rágcsáló. Hystricomorphak közé sorolják a tengerimalacot. Távoli rokonságához tartoznak a sündisznók és a vízidisznók egyaránt. Bár mindhárman a nevükben hordják a disznó szót, mégsem rokonuk a házi-vagy a vaddisznónak. Nevüket csak a testük fölépítésében mutatkozó hasonlóságnak köszönhetik, mert rövid lábuk és tömzsi testük feltűnő. A tengerimalac a legvalószínűbb feltevés szerint azért tengeri, mert a tengeren túlról hozták hozzánk.
Pár kép ezekről a cuki pofájú kisállatokról: